Loading color scheme

Životní prostředí a energie

V rámci shrnutí roku 2020 jsme se zmínili nejen o bezpečnosti a zdraví našich zaměstnanců, ale i o environmentální odpovědnosti vůči našemu okolí a vůbec nám všem.

Důvod je prostý. Doby, kdy se stavěl profit společností na piedestal a nedívalo se doprava ani doleva jsou pryč. Dnes, více než kdy dřív, je důležitá společenská odpovědnost firem a za celý Europe Automotive Holding a.s. mohu s čistým svědomím říct, že to pro nás nejsou pouze prázdná slova.

Investujeme do udržitelnosti

Pokud čtete naše články, už víte, že 97 % vozidel v naší flotile spadá do nejnovější emisní normy Euro 6 (normy jsou napojeny na Evropskou unii a stanovují maximální hodnoty škodlivin výfukových plynů, a to jak benzínových, tak dieselových motorů).

Ale přepravní technikou to nekončí. Současně se držíme udržitelného přístupu i v rámci našich nemovitých aktiv.

Výrobní budova je osazena 124 kusy FVE panelů pro výrobu elektrické energie s instalovaným výkonem 30 kWh. Pro zajištění vytápění výrobní haly a administrativní budovy využíváme energie vyráběné tepelným čerpadlem DAIKIN o výkonech 64 kW a 18 kW.

Jen v roce 2020 se nám povedlo vyprodukovat 273 386 kWh energie díky vlastním fotovoltaickým technologiím.

Část odpadů je dokonce využívána jako druhotné suroviny. Všechny zdroje znečišťování ovzduší plní emisní limity a jsou provozovány podle zákona č. 201/2012 Sb. o ochraně ovzduší. Při zavádění nových technologií je posuzování vlivů v těchto oblastech zásadním kritériem.

A nezanedbáváme nic ani v rámci manipulační techniky uvnitř hal.

Využíváme převážně specializovanou techniku pro vnitřní instalace s velkou nosností a kompaktními rozměry. Pro tyto práce využíváme například stroje a nářadí od společností Enerpac, Lift systems, Manitex Valla, Carl Stahl, Hyster, Riggers a další.

Při výběru mechanizace je pro nás hlavním kritériem bezpečnost a ekologie, proto je většina naší techniky na elektrický pohon s nulovými emisemi CO2.

Závěrem

Naším cílem není pouze boj za zlepšení ovzduší a menší spotřeba energie, ale klademe důraz na všechny aspekty CSR (corporate social responsibility). Jde o anglickou a ustálenou zkratku, která je do češtiny přeložena jako “společenská odpovědnost firem” a její součástí je mimo životního prostředí i dodržování lidských práv, podpora komunit a společnosti, ve které daná firma operuje.