Loading color scheme

Potrubní rozvody a instalace technologie chlazení

Do nového roku jsme vstoupili realizací velkého projektu pro klienta s velkokapacitním chladícím skladem potravin.

Klíčová byla rekonstrukce a instalace nového chladícího systému pro vnitřní chlazení prostor velkoskladu potravin. Součástí zakázky je likvidace celého čpavkového systému chlazení a rozvodů solanky.

Kromě demontáže kompresorů, bazénů, chladících věží a 37 kusů starých výparníků, jež jsme nahradili zcela novými, byla také nutná výměna potrubních rozvodů DN 250 – DN 50 dlouhých přes 2 000 metrů. Kaučuková parotěsná izolace Armaflex AC zajistila kompletní tepelnou izolaci armatur, tvarovek a potrubí z nerezového materiálu AISI 304, svařovaného metodou TIG.

Europe Automotive Holding je s průběhem montáže spokojen i s rychlým průběhem dokončení. “Na přípravách tohoto projektu jsme pracovali v posledních dvou měsících minulého roku. Od 12. 1. pak běží realizace v nepřetržitém provozu 7 dní v týdnu. Za tuto dobu naši svářeči provedli přibližně 3 711 svarů, díky čemuž můžeme předpokládat ukončení zakázky do konce března.”

Na významné součásti tohoto stále probíhajícího projektu se podílí dohromady 8 pracovních plošin. Mobilní halový mini jeřáb VALLA 250E je využíván především k manipulaci v halách s omezeným přístupem a díky své nosnosti až 25 tun je výborným pomocníkem k manipulaci s těžkými břemeny. Jako další manipulační techniku používáme například vysokozdvižný vozík VZV Hyster s nosností 7 tun, který se díky své kompaktní konstrukci dokáže pohybovat i v těžko přístupných místech.