Loading color scheme

Nový samohybný podvozek SPMT Cometto Eco 1000

Rádi bychom Vám představili nový přírůstek do naší flotily těžkotonážních strojů a zároveň i první stroj tohoto typu v ČR.

A jak je u nás zvykem, jedná se opravdu o pořádného siláka.

SPMT Commeto Eco 1000 je samohybný podvozek pro transport těžkých břemen nebo nadrozměrných stavebních i strojních dílců, se kterými si běžná technika neporadí. Celý systém je řízen na dálku pomocí bezdrátového ovládání, které jeho obsluze umožňuje manipulaci s nákladem i v méně přehledných prostorech, jež vyžadují zvýšenou opatrnost a flexibilitu. Celý manipulační proces je díky této technologii bezpečný nejen pro zaměstnance, ale také pro okolní zástavbu.

 

Technické parametry


Pojďme se ale podívat na to, co Vás bude zajímat nejvíce. Technické parametry jsou pro výběr stroje klíčové a v tomto případě nebylo nad čím váhat.

  • O maximální přesnost manévrování se postará 16 kol, kde s každou nápravou může operátor manévrovat samostatně.
  • Maximální nosnost se vyšplhala na neuvěřitelných 174 tun
  • Elektronické řízení nám zaručuje manévrovatelnost a přesnost díky přenosu řízení ve stupních od +135°/-135° včetně nivelace jednotlivých náprav, aby byl náklad vždy v rovině
  • Hydrostatický pohon umožní plynulý pohyb ve všech směrech se zdvihem v rozsahu 1200 mm – 1900 mm
  • Možnost kombinovat další moduly a vytvořit tak delší nebo širší soupravu pro náklad

 

SPMT nám bylo předáno do užívání v letošním červnu a po důkladném proškolení operátorů EAH již bylo nasazeno do ostrého provozu. Pokud by Vás zajímaly jakékoliv další informace nebo byste měli zájem o jeho využití, kontaktujte prosím naše obchodní oddělení.