Loading color scheme

Mezinárodní transfer výrobní linky

Mezinárodní stěhování výrobních linek patří mezi naše pravidelné úkoly, které zajišťujeme pro naše zákazníky od samého začátku.

Jedním z těchto projektů byl také nedávný transfer stroje pro lisování plechů z výrobního závodu v Německu do České republiky pro jednoho z našich významných partnerů. 

Kolos o ustrojené váze 130 tun bylo nutné nejprve rozebrat, aby mohlo dojít k bezpečné přepravě po veřejných komunikacích. Kompletní demontáži předcházelo vypracování přepravního plánu, který počítal s uzavírkami silnic, diagnostikami mostů a statickými posudky přepravní trasy. Více o tom, jak probíhá stěhování strojů, se dozvíte na tomto odkazu. 

Máme na to správnou techniku

Teď už ale k tomu, co vás bude zajímat nejvíce. Tedy k použité technice. Vzhledem k velikosti a váze přepravovaného stroje jsme na projekt povolali ty největší siláky, které u nás najdete. Položení lisu do přepravní pozice bylo provedeno pomocí hydraulického portálového jeřábu ENERPAC SL 400, který slouží k manipulaci s břemeny v místech s omezeným manipulačním prostorem jako například výrobní haly a závody. 

Než se části výrobního lisu vydali na cestu, byla nutná relokace uvnitř výrobního závodu. K tomu nám dokonale posloužil nový samohybný podvozek Cometto Eco 1000. Máme ho jako jediní v Česku, a proto nám umožňuje efektivně realizovat zakázky, se kterými by si konkurence dlouho lámala hlavu. 

Jakmile dopravíme všechny části lisu zpátky do Česka, začne se celá výrobní linka znovu budovat v novém závodu. A my budeme opět při tom. Více informací o celém projektu vám rádi poskytneme na našem obchodním oddělení.