Loading color scheme

Demontáž a instalace lisu DLAP 1500

Naším denním chlebem jsou i tak rozsáhlé projekty, jako byl přesun lisu DLAP 1500 včetně kompletní demontáže a instalace na novém místě.

Tento přesun jsme s úspěchem realizovali pro korejskou společnost SIMPAC, která je lídrem na jihokorejském trhu v oblasti tvářecích technologií a také jedním z předních výrobců lisů na světě. 

Jak se stěhuje lis

Před začátkem každé takto rozsáhlé akce je nezbytné důkladné plánování, které nám v tomto konkrétním případě zabralo 7 dní. Jednalo se totiž o skutečně rozsáhlý projekt - jen na převoz potřebného nářadí bylo zapotřebí zajistit 7 kamionů. Nejprve bylo nutné celé zařízení demontovat, což zařídil hydraulický gantry systém Enerpac SL400 s celkovou nosností 400 tun. Tento portálový jeřáb s hydraulickými bočními posuvy je ideální ke zvedání strojů a těžkých břemen v místech s omezenou manipulační schopností, jako jsou výrobní haly a podobně. Aby se lis DLAP 1500 mohl přesunout na novou pozici, museli jsme jej rozmontovat na části vážící 65 až 165 tun a naložit na přepravní podvozek COMETTO. 

Převoz těžkých součástí vyžaduje speciální zařízení

Převoz takového zařízení, jako je lis DLAP 1500, nelze zajistit běžnými kamiony, proto jsme k transportu využili samohybný podvozek SPMT COMETTO ECO 1000 s nosností až 174 tun, který si hravě poradil se všemi těžkými díly, a to včetně masivní koruny lisu, vážící 165 tun. Tento typ přepravního zařízení vlastníme jako jediní v ČR. Na místě určení již mezitím stavební firma připravila jámu, do které byl lis po převozu instalován. 

Celý přesun lisu zabral pouhých deset dní, následnou montáž na místě určení zvládlo 5 specialistů během dalšího týdne. Na projekt takového rozsahu jde o velice krátký čas, kterého bylo možno dosáhnout zejména díky bezchybné koordinaci mezi společností SIMPAC, námi a stavební firmou, která připravila místo pro umístění zařízení.

Žádná výzva pro nás není dost veliká

Po 17 dnech byl lis DLAP 1500 připraven na novém působišti vykonávat své náročné úkoly, my mohli slavit další úspěšnou zakázku a těšit se na další výzvy, které nás v budoucnosti čekají. Pro více informací o tom, co pro vás můžeme udělat kontaktujte prosím naše obchodní oddělení.