Loading color scheme

Stěhování lisů, robotů i stávka v přístavu

 

Léto 2022 bylo o stěhování průmyslového vybavení napříč Evropou

, kdy jsme v EAH transportovali tisíce tun strojů a zařízení. Byla to ideální příležitost vyzkoušet novou techniku, která rozšířila naší flotilu.

 

Cesta lisů z Česka do Německa

Protože EAH dominuje na poli transportu větších strojů, nebyl pro ni transport několika vstřikovacích strojů mezi českým a německým závodem překážkou. Dohromady byly vybaveny desítky kamionů, které křížili dálnice mezi sousedními zeměmi skoro celý měsíc.

Byly provedeny desítky zaměření a zaměstnanci strávili stovky hodin následným uvedením do provozu. Pomocníkem pro tuto zakázku byly TriLifter TL 65, Valla 250 E, vysokozdvižné vozíky Hyster a přepravní kamiony pro nadměrnou přepravu MAN, Scania a náš nový Merecedes – Benz Actros.

 

eah handling projects 1         

 

Stávka v přístavu a čekání na zelenou

Po dlouhých přípravách se v květnu podařila rozjet instalace sedmi lisů v polském výrobním závodu. Start projektu byl zkomplikován stávkou v přístavu, ze kterého měl být náklad doručen na vykládku do Polska. Zelená pro spuštění akce mohla přijít kdykoliv, a proto bylo třeba být po celou dobu v pohotovostním režimu. Jakmile se situace uvolnila, na místo byla vyslána EAH flotila a instalace se mohla dát do pohybu. V jejím čele byl gantry systém ENERPAC SL 400, TriLifter TL 65 a jako vždy pomocné vysokozdvižné vozíky Hyster. 

Aby komplikací nebylo málo, při příjezdu do výrobní haly, ve které měly být lisy nainstalovány, bylo zjištěno, že manipulační otvor nemá dostatečné parametry. Náklad tak musel být stěhován s maximální přesností. Vše se ale podařilo vyřešit a v tuto chvíli jsou zařízení testována a uváděna do provozu.

 

eah handling projects 3

 

Když ne lisy, tak roboty

Koordinace dopravy, příprava projektu, doprava mechanizace a výsledná instalace. Rychle provedené průmyslové instalaci předchází několikadenní plánování, aby se na místě neztrácel čas a provoz nebyl zatěžován zbytečným omezením. Stejně tak tomu bylo i v případě transportu svařovacích robotů z Francie do Česka a Německa. Pomohly vysokozdvižné vozíky Hyster a transportní podvozky Jung.

 

eah handling projects 4

 

Navázání spolupráce

Chcete se dozvědět více o tom, jak probíhá průběh instalací nebo co všechno vám můžeme nabídnout? Podívejte se na tuto stránku u nás na webu nebo kontaktujte naše obchodní oddělení. Rádi vám zodpovíme případné dotazy.