O nás

INNOVATIVE SOLUTIONS FOR YOUR BUSINESS CHALLENGE

Firma Europe Automotive Holding a.s. patří k předním společnostem v oboru se zaměřením na průmyslové montáže, stěhování a transfery strojních zařízení a instalace energetických a technologických rozvodů. Společnost byla založena v roce 2008, kdy vedení společnosti zahájilo nabídku služeb v oboru servisu, instalací energetických a technologických rozvodů, stěhování strojů a technologických celků.

 

V dalších letech se poskytování služeb rozšířilo o nadrozměrnou přepravu, výrobu jednoúčelových strojů, instalace průmyslových izolací, pronájem mechanizace a jeřábnické práce.

 

V souvislosti s rozšiřováním aktivit a neustálým rozvojem personálu, strojního vybavení, certifikací, mohla naše společnost realizovat ty nejnáročnější zakázky v České republice i zahraničí.

 

Cílem společnosti je neustálý rozvoj po technické i personální stránce, odvádět práce a dodávky v co nejlepší kvalitě a poskytovat našim klientům co největší možnou podporu, proto má zaveden certifikovaný systém řízení kvality, environmentu a managementu bezpečnosti práce.

Mnoho let zkušeností

Naši pracovníci jsou opravdovými odborníky a profesionály v oboru. Většina našich pracovníků se podílela na řadě významných projektů od výstavby elektráren, tepelných zdrojů, automobilek, tiskáren až po projekty ve zbrojařském průmyslu nebo jaderné energetice.

Bezpečnost a ochrana zdraví při práci

Nejvyšší prioritou Europe Automotive Holding a.s. je bezpečnost a ochrana zdraví svých zaměstnanců a dodavatelů podílejících se na projektech našich zákazníků.

Životní prostředí

Důležitým cílem společnosti Europe Automotive Holding a.s. je soulad svých aktivit s podmínkami udržitelného rozvoje. Vedení společnosti se trvale zavazuje snižovat negativní dopady a neustále zlepšovat vztah k životnímu prostředí.

___ EUROPE AUTOMOTIVE HOLDING ___

Naše historie

Firma zahájila svoji obchodní činnost zaměřenou na výrobu jednoúčelových výrobních strojů pro automobilový průmysl. Dále postupně rozšiřovala nabízené služby.

Zřízení nové provozovny Liberec. Certifikace společnosti na systém managementu kvality ISO 9001. Nákup montážních vozidel a rozšíření transportní mechanizace.

Provozní údržba energetiky a servis pro společnost Magna Exteriors & Interiors (BOHEMIA) s.r.o. Servis VZT a chlazení pro lakovny.

Certifikace na systém managementu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci OHSAS 18001. Generální servisní smlouva na dodávky, servis a transfery pro evropskou síť Faurecia. Získání oprávnění k poskytování zdravotních služeb a zahájen provoz oční optiky.

Spolupráce s Coca-cola HBC Česko a Slovensko. Nákup nových servisních vozidel a mechanizace. Rozšíření provozovny Liberec o 360 m2.

Speciální zdvihací technika Lift Systems na 145 tun. Transportní techniky MAN a Meusburger pro přepravu těžkých nákladů a mechanizace, zřízení pojízdné montážní dílny.

Nákup speciálního halového jeřábu VALLA 25 tun. Příprava plánovaného rozšíření provozovny Liberec. Příprava na certifikaci systému managementu životního prostředí EMS 14001.

Přesun provozovny Liberec do nových moderních prostor. Pořízení nové mechanizace jako VZV a další montážní zařízení. VZV Hyster S150A 7 tun a JUNG 100tun. Instalace tepelných čerpadel pro vytápění celé provozovny. Realizace významného projektu kompletní relokace závodu AVIA Motors.

Rok 2018 byl velice náročný a na skladbu zakázek velice pestrý. V lednu naše společnost obdržela nominaci na instalace strojních technologií do nově budovaného závodu Nexen Tire Europe. Pořízení nového technického vybavení Riggers TriLifter TL65 Pick & Carry jeřáb, Hyster S150A a další. Nová zasedací místnost v sídle společnosti, rozšíření a modernizace vozového parku.

V lednu 2019 bylo pořízeno nové zdvihací zařízení s nosností 400 tun ENERPAC SL 400, které bylo ihned nasazeno do akcí. V tomto roce byla naše společnost vybrána pro několik kompletních transferů celých společností v automotive. Úspěšné absolvování certifikace ISO EMS 14 001. Modernizace firemního vozového parku. Příprava nových poboček v ČR, Slovensku a Německu.

V roce 2019, dva roky po zakoupení, přibyl našemu TriLifteru TL 65 větší bráška TriLifter TL 100. Jedná se o halový jeřáb vhodný zejména k manipulacím s břemeny v halách, který zastane práci jeřábu nebo těžkotonážního vysokozdvižného vozíku s nosností 100 tun. Oba TriLiftery tvoří perfektně se doplňující duo a staly se nepostradatelnými členy technického týmu EAH.

V roce 2019 nás čekalo další kolečko certifikace. A i tentokrát jsme jej zvládli úspěšně. Na seznam certifikátů jsme si tak mohli připsat Certifikát environmentálního manažerského systému ISO 14001.

Naše snaha o čistší a udržitelný provoz jeho získáním však zdaleka nekončí. Jsme rozhodnuti hledat nové cesty, jak se chovat odpovědně a pracovat co nejvíce v souladu s životním prostředím a jeho potřebami. Tak nám držte palce.

V roce 2021 se u nás zabydlel další zázrak moderního strojírenství - samohybný podvozek COMETTO ECO 1000 s nosností až 174 tun.

Podvozek Cometto je vybaven vlastním pohonem a za pomoci dálkového ovládání jej využíváme k transportu strojů, nebo strojních částí především v interiérech s omezeným přístupem a prostorem. Jeho velkou předností je, mimo jiné, schopnost překonat i značné nerovnosti terénu. Jedná se o skvělého pomocníka. Mnohé zakázky bychom bez něj nebyly vůbec schopni realizovat, anebo jen s vysokými obtížemi.

Rok 2022 nám přinesl čtyřnápravový nákladní automobil Mercedes Benz Actros 5 - 4163 SLT 8x4 určený pro vnitrostátní a mezinárodní dálkovou přepravu těžkých a nadrozměrných nákladů.

Actros se s významnou měrou podílí na zvýšení efektivity i produktivity námi realizovaných transportů.

Pomáhá nám realizovat vaše projekty rychle a v čas stanovený harmonogramem.

V roce 2022 jsme rovněž potvrdili, že jsme pro naše klienty stabilním a transparentním obchodním partnerem.

Úspěšně jsme totiž prošli recertifikací ECO vadis, uznávanou a nezávislou platformou, která zkoumá společenskou odpovědnost firem.

Cílem certifikace ECO vadis je poskytnout obchodním partnerům úplnou transparentnost výkonnosti podniku v oblasti Corporate Social Responsibility.

Našim zákazníkům tak, mimo jiné, chceme dát zprávu, že jsou pro nás důležití a chceme jim být spolehlivým a silným partnerem.

Rok 2023 byl pro naši společnost vskutku výjimečný. Oslavili jsme nejen jedno z nejúspěšnějších období na trhu, ale také jsme slavili 15 let od našeho vzniku. Tento významný milník jsme se rozhodli oslavit pořádně, a co by to bylo za oslavu bez nějakých skvělých novinek?

Nové Přírůstky:

 

Enerpac SL 200 Gantry – s nosností 200 tun. Představili nového giganta, který nám umožní řešit další těžké úkoly.

Enerpac SL 400 Gantry – Tento obří gantry systém s nosností 400 tun je skutečným pomocníkem, proto byl pořízen i druhý totožný systém.

TriLifter TL 150BW – Inovativní TriLifter s nosností 68 tun přináší nový rozměr výkonnosti a efektivity. S tímto zařízením jsme schopni řešit složité úkoly s lehkostí.

HOIST FR 40/60 – Tento unikátní vysokozdvižný vozík s nosností 25 tun posiluje naši flotilu a zaujme především kompaktními rozměry.

Věříme, že tyto nové přírůstky nejenom posílí naši společnost, ale také pomohou našim zákazníkům řešit jejich náročné úkoly a projekty. Jsme hrdí na to, že můžeme nabídnout špičkové a moderní technologie v oblasti těžké speciální mechanizace.

V roce 2024 chystáme dalších pár novinek. Chceme nadále posilovat naši pozici v oboru a přinášet zákazníkům to nejlepší. 

 

S netrpělivostí očekáváme novinku v naší flotile a tou je speciální vozík s nosností 25 tun JMG MC250.09FL, 100% elektrický. Předpokládáme, že prvního nasazení se dočká již v dubnu 2024.