Aktuality

Co jsme zvládli v roce 2022?

Rok 2022 byl pro nás v European Automotive Holding, a.s. plný příležitostí, výzev i zajímavých projektů.

Přinesl nám množství možností posunout se dál. Některé zůstaly nevyužity, jiné nám naopak přinesly mnoho dobrého a užitečného.


Celkem jsme při realizaci 370 našich letošních projektů najezdili 770 000 km, navštívili 12 států a přestěhovali 23.800 tun strojů a zařízení. Abychom to vše stihli, rozšířili jsme náš technický park o 9 nových strojů.


Takové množství realizovaných zakázek vyžaduje i dobře zorganizované zázemí a technickou podporu. Udržet vše v chodu zase znamená velkou spotřebu energií, a protože rádi děláme věci tak, aby měly co nejmenší dopady na životní prostředí, část těchto energií získáváme z obnovitelných zdrojů. Náš vlastní fotovoltaický systém, který průběžně rozšiřujeme a modernizujeme, letos přinesl 29 MWh elektrické energie.


V bilanci roku 2022 bychom také rádi zmínili 21 nových zákazníků, jejichž důvěry si velmi vážíme a je pro nás velkým závazkem.


* Den otevřených dveří v EAH a simulátor F1


Jakou mechanizaci jsme v roce 2022 pořídili?


Jednou z věcí, na niž v EAH klademe velký důraz, je zlepšování kvality poskytovaných služeb. To by nebylo možné bez doplňování a obnovování našeho vozového a strojového parku.


Mezi nové přírůstky patří Faymonville MULTIMAX 6, sedlový podvalník se šesti nápravami a dvojitými hydraulickými rampami s nejvyšší nosností na trhu. Umí se přizpůsobit široké škále podmínek a usnadňuje nám tak přepravu těžkých strojů a nákladů. Jeho robustní konstrukce s vysokým bodovým zatížením z něj dělá vysoce efektivní prostředek pro různorodé využití.


Dalším užitečným vozem, který k nám letos přibyl, je Mercedes Benz Actros 5 - 4163 SLT 8x4. Tento čtyřnápravový těžký tahač s výkonem 625 koní významně zvyšuje efektivitu a hospodárnost při stěhování nadrozměrných a těžkých nákladů.


* Faymonville MULTIMAX 6


Flotila EAH se letos také rozrostla o nové vozy Renault Trafic. Tuto středně velkou dodávku využíváme pro komfortní převoz osob a nákladu na montáže a jako doprovodné vozidlo k větším projektům. Z nabízených verzí jsme zvolili Combi Van s kapacitou šesti osob a výkonem 110 k.


Velkým pomocníkem je také nový momentový klíč ENERPAC S 6000 PX. Mezi jeho hlavní přednosti patří rychlost a vysoké momenty utahování, kterých s ním lze dosáhnout. K jeho pohonu a řízení slouží elektrický agregát ENERPAC ZU 4208TE-R.

 
Na jakých zajímavých projektech jsme se podíleli?


Jedním z velkých projektů byla instalace lisů v plském závodu. Práce to byla náročná nejen kvůli komplikovanosti zadání a složitosti projektu samotného, ale i kvůli okolnostem.


Celou situaci totiž zkomplikovala stávka v německém přístavu, a my tak nevěděli, kdy se máme připravit a kdy bude možné zahájit montáž. Jisté bylo jedno, musíme počkat, až se dá náklad do pohybu a v tu chvíli být prakticky ihned připraveni začít pracovat.


Dalším velkým projektem, realizovaným v roce 2022, byla demontáž a instalace lisu simpac DLAP 1500, ve kterém jsme jen na převoz potřebného nářadí museli zajistit 7 kamionů.


Nejprve bylo nutné celé zařízení demontovat. K tomu jsme využili gantry systém Enerpac SL400, portálový jeřáb s hydraulickými posuny a celkovou nosností 400 tun, který používáme v místech s omezeným manipulačním prostorem. Aby se lis DLAP 1500 mohl přesunout na novou pozici, museli jsme jej rozmontovat na menší části a naložit na je přepravní podvozek COMETTO ECO 1000 s nosností až 174 tun, který si hravě poradil se všemi těžkými díly, včetně masivní koruny lisu vážící 165 tun. Zakázku jsme navíc stihli v rekordním čase. Od prvního povolení šroubu po moment, kdy byl lis opět připraven k použití, totiž uplynulo pouhých 17 dní.


Logisticky náročnou disciplínou byl také převoz a vykládka vyfukovacího stroje v Mladé Boleslavi. O náklad dlouhý téměř 17 metrů a vážící více než 60 tun se postaral TriLifter TL65, LiftSystem SC4060 a tahač 8x4 Scania s podvalníkem Faymonville, který k nám dorazil na začátku roku.

 
Děkujeme za vaši důvěru!


V závěru této bilance uplynulého roku bych rád poděkoval vám, našim partnerům a zaměstnancům. Děkujeme, že jste v uplynulém roce stáli při nás, poskytli nám důvěru i podporu. Bez vás by nic z toho, co jsme letos dokázali, nebylo možné.


Přeji vám hodně štěstí a zdraví do roku 2023 a těším se na další společnou cestu.


Děkujeme!